Sinusų pakėlimas

Sinusų pakėlimas – tai procedūra, kurią dažniausiai tenka atlikti prieš dantų implantavimą. Sinusas – tai tuščiavidurė veido kaulų ertmė, kurios padėtis dėl tam tikrų priežasčių kartais yra pernelyg žema. Deja, tokiu atveju ne visada yra galimybė atlikti dantų implantavimą, todėl yra skiriama sinusų pakėlimo operacija. Tai yra neskausminga ir ganėtinai greitai atliekama procedūra, po kurios galima planuoti implantavimo darbų atlikimą.

Kaip atliekamas sinusų pakėlimas?

Sinusų pakėlimo operacijos metu yra pakeliamas viršutinis žandikaulio dugnas ir padaroma pakankamai vietos kaule, į kurį būtų galima sėkmingai įstatyti dantų implantus. Sinusų pakėlimas gali būti atliekamas atviru arba uždaru būdu. Atviras sinusų pakėlimo metodas gali būti taikomas tada, kai būsimos implantacijos zonos ties sinuso projekcija yra mažesnis nei 5 mm. Šios procedūros metu yra taikoma vietinė nejautra, atliekamas pjūvis dantų ir gleivinės srityje, ir tuomet atveriama ertmė sinuso skruostinėje kaulinėje sienelėje. Tuomet yra atkeliama sinuso dugną klojanti gleivinė: po šios procedūros susidaro tuščias tarpas, kuris yra užpildomas dirbtine kauline medžiaga. Tai atlikus kartais jau galima dėti dantų implantą, tačiau neretai to tenka palaukti 6 mėnesius. Uždaras sinusų pakėlimas taikomas tada, kai kaulo aukštis ties sinusu yra 4-7 mm. Tokia sinuso pakėlimo operacija mažai kuo skiriasi nuo įprastos implantacijos procedūros, nes pakėlus sinusus iš karto yra įsriegiamas dantų implantas. Tam tikrose situacijose gali prireikti sinusų dugne atsiradusį tarpelį užpildyti dirbtine kauline medžiaga, tačiau dažniausiai to nė neprireikia.

Kaip elgtis po operacijos?

Jei sinusų pakėlimas yra atliekamas atviru metodu, tokiu atveju kurį laiką gali būti pastebimas tinimas, gali atsirasti mėlynė, persikelianti į apatinį žandikaulį. Jei operacija bus atliekama uždaru būdu, tinimas ar mėlynių atsiradimas yra labai retas reiškinys. Po atlikto sinuso pakėlimo chirurgai rekomenduoja neperšalti ir neperkaisti, maždaug mėnesį nesportuoti ir nekilnoti sunkių svorių, laikytis burnos higienos reikalavimų bei gerti paskirtus vaistus (dažniausiai yra skiriamas 7 dienų antibiotikų kursas). Po operacijos gydytojas jums pateiks svarbiausias rekomendacijas, kurių laikydamiesi galėsite užtikrinti pakankamai greitą gijimo procesą.