Dantų šaknų kanalų gydymas

Dantų šaknų kanalų gydymas reikalingas tada, kai įvairūs mikroorganizmai patenka į šaknų
kanalus, ir tai lemia pulpos uždegimą. Toks gydymas gali būti reikalingas dėl labai įvairių
priežasčių: dėl ilgą laiką negydomo karieso, dėl atsiradusių įtrūkimų dantų paviršiuje, ir t.t. Jei
danties pulpa buvo pažeista, tačiau laiku nebuvo atliktas gydymas, tai gali lemti danties skausmą ir absceso (pūlinio) atsiradimą.

Kaip žinoti, kad gali būti reikalingas kanalų gydymas?

Apie tai gana dažnais atvejais išduoda labai įvairūs simptomai. Dantų šaknų kanalų gydymas gali būti reikalingas tada, jei pastebite užsitęsusį dantų jautrumą (dažniausiai tai pastebima vartojant karštus ar šaltus produktus), jei pastebite dantenų patinimą, jei dantys tapo tamsesni nei įprastai, ir t.t. Kartais pulpitas nepasireiškia jokiais simptomais – dažniausiai taip nutinka tada, jei uždegimas yra lėtinis.

Dantų šaknų kanalų gydymo etapai

Dantų šaknų kanalų gydymas yra pradedamas nuo paciento dantų būklės vertinimo (dantys apžiūrimi išoriškai bei atliekama rentgeno nuotrauka). Tuomet yra pašalinamos senos plombos, išvalomi pažeisti danties audiniai bei suformuojami nauji dantų kanalai. Naudojant specialius instrumentus pašalinama infekuota pulpa. Išvalyti dantų šaknų kanalai yra paruošiami plombavimui  (jie yra užpildomi specialia plombine medžiaga, kuri yra vadinama gutaperča). Tai atlikus dažniausiai yra dedamos laikinos plombos, o vėliau dantys yra restauruojami parinktu būdu.

Ar kanalų gydymas visada yra sėkmingas?

Dantų šaknų kanalų gydymo sėkmė priklauso nuo daugybės įvairių veiksnių, tačiau atlikus dantų būklės vertinimą įprastai galima numatyti, kokių rezultatų tikėtis. Atlikus dantų šaknų kanalų gydymą gali būti taikomas dantų protezavimas vainikėliais arba kitu pasirinktu restauracijos būdu – geriausias dantų atkūrimo metodas visuomet yra parenkamas individualiai.

Kodėl svarbu laiku kreiptis į odontologą?

Jei uždelsiama kreiptis į odontologą, infekcija gali išplisti (tam tikrais atvejais susiformuoja
pūlinys, dėl kurio dantis tampa tarsi pakeltas), dantenos gali ištinti, vystosi periodontitas. Jei
uždegimas perauga į lėtinę formą, simptomai gali būti nepastebimi, arba jie gali pasireikšti
nusilpus imunitetui. Atsiradus pūliniui ar išsivysčius periodontitui dantų gydymas tampa labai
sudėtingas, o jo sėkmės tikimybė tampa mažesnė.