Vaikų dantų gydymas

Mūsų vaikų odontologai padės pamiršti nepagrįstas baimes

Vaikų dantų gydymas

Lankymasis pas odontologą neretai kelia stresą, ir tėveliai, patys to neįsisąmonindami, neretai savo baimes perduoda vaikams. Vis dėlto, jau seniai praėjo tie laikai, kada odontologo kabinete atliekamos procedūros buvo skausmingos. Šiandien vaikų odontologai profesionalai pasirūpina, kad vizitas nebūtų siejamas su neigiama patirtimi, ir užtikrina, kad būtų formuojami tinkami vaikų įpročiai.

Mūsų klinikos specialistai yra pasirengę pasirūpinti Jūsų vaikų burnos sveikata, išmokyti juos taisyklingos burnos higienos. Licencijuoti vaikų gydytojai odontologai gydo vaikų dantukus, taikant vietinę arba bendrinę nejautrą.

Mūsų klinikoje teikiamos šios odontologinės paslaugos:


🦷 Profilaktinės procedūros (dantų hermetizavimas silantais, fluoro aplikacijos, profesionali vaikų burnos higiena);
🦷 Pieninių dantų nekomplikuoto ir komplikuoto karieso gydymas;
Pirmųjų nuolatinių dantų gydymas, priežiūra;
Vaikų burnos chirurgija;
🦷 Ortodontinis gydymas - vaikų dantų tiesinimas breketais(kabėmis) ir skaidriomis kapomis
🦷 Išduodamos pažymos mokykloms apie vaikų dantų būklę

Kada turėtų būti pirmasis vizitas pas odontologą?

Pirmasis vizitas pas odontologą turėtų būti išdygus pirmajam dantukui (apie 6-8 mėn.). Šio vizito metu odontologas pataria tėveliams, kaip prižiūrėti mažylių dantukus, kaip juos valyti, paaiškina mitybos rėžimą.

Tikrai nereikia laukti, kol vaikui ims skaudėti dantį, nes tokiu atveju vizitas pas odontologą gali būti siejamas su neigiama patirtimi. Vaikų odontologai pataria vizitą planuoti tada, kai išdygsta pirmasis vaiko dantukas. Apsilankymą pas odontologą metu bus įvertinama vaiko burnos būklė, o tėveliams bus duodama naudingų patarimų, kaip prižiūrėti vaiko dantis;

Ką daryti, jeigu Jūsų vaikas nesileidžia odontologiniam gydymui ir bijo odontologų?

Mes galime pasiūlyti gydymą bendrinėje nejautroje. Ši procedūra yra visiškai saugi. Anesteziją atlieka kvalifikuotas anesteziologas-reanimatologas, dirbdamas su patyrusiu odontologu.

Vaikų dantų gydymas su sedacija

Vaikų dantų gydymas su sedacija padeda išvengti skausmo atliekamų procedūrų metu. Žinoma, kartais baimę kelia ir įvairūs odontologų naudojami įrankiai, tačiau mūsų klinikos odontologai paprastai ir žaismingai nupasakoja, kam jie reikalingi, ir ką su jais darys, taigi, baimė gali visiškai išnykti.

Vis dėlto jeigu Jūsų mažylis labai bijo odontologų, ir neleidžia atlikti tam tikrų procedūrų, tokiu atveju gali pasiteisinti vaikų dantų gydymas su narkoze. Toks sprendimas gali būti siūlomas tada, kai reikia atlikti chirurgines procedūras, ar tada, kai tenka gydyti daug dantų.

Kaip ir kada pradėti valyti pieninius dantis?

Dažnai vaikų dantimis susirūpinama tik tuomet, kai šie sugenda. Tačiau mažylių dantukus reikia pradėti prižiūrėti vos tik šiems išdygus. Išdygusius pirmuosius dantukus po valgio ir prieš miegą reikia nuvalyti drėgnu skudurėliu arba marle. Kai išdygsta pirmieji krūminiai, dantukus jau reikia valyti vaikišku šepetėliu, kurio šėreliai turi būti suvilgyti dantų pasta su fluoru. Iki 10 metų vaikai turi valytis dantis prižiūrimi tėvelių.

Kodėl svarbu išsaugoti pieninius dantis?

Vis dar laikomasi klaidingos nuostatos, ad neverta prižiūrėti ar gydyti pieninių dantų, nes jie vis tiek iškris. Tačiau tai tik mitas! Pieniniai dantys yra svarbūs, siekiant išsaugoti vietą nuolatiniams dantims. Jeigu dantys nėra gydomi, žala gali būti dar didesnė nei įsivaizduojama – pavyzdžiui, gali būti užkrečiamos besiformuojančių nuolatinių dantų užuomazgos, taigi, pasekmės bus jaučiamos ir vaikui užaugus. Negydant pieninių dantų, vaikui gali sutrikti miegas, mityba, atsirasti elgesio pakitimų. Ne tik pieninių dantų gydymas, bet  profilaktika odontologijos klinikoje yra svarbi visų rūpestingų tėvų atsakomybė.

Papildoma vaikų dantų priežiūra - dantų dengimas silantais

Kai norima apsaugoti vaikų dantis nuo ėduonies, puikiu pasirinkimu gali būti dantų dengimas silantais, kuris atliekamas tada, kai vaikui išdygsta nuolatiniai dantys. Ši procedūra yra labai paprasta ir greitai atliekama, o teigiami rezultatai gali išlikti net iki 8-9 metų;

Jeigu vaikas odontologijos klinikoje bus lankomasi nuo  mažumės, ateityje bus galima išvengti įvairių baimių, kurios yra tikrai nepagrįstos. Mūsų šeimos odontologijos klinikoje dirbantys profesionalai vaikų odontologai pasirūpins, kad procedūrų metu mažieji jaustųsi kuo geriau, taigi, tereikia laiku suplanuoti pirmąjį vizitą.

Patikėkite savo mažylių dantukus profesionalų priežiūrai ir vaikutis Jums už tai atsidėkos savo sveika šypsena!

Vaikų odontologai Vilniuje

Breketai | Burnos higiena | Dantų balinimas | Dantų protezavimas | Ortodontinis gydymas | Estetinis dantų plombavimas |