Dantų silantavimas

Dantų silantavimas – tai ėduonies profilaktikai skirta procedūra, kuri įprastai yra taikoma 6-14 metų vaikams ir paaugliams. Silantai giliai įsiskverbia į krūminių dantų vageles ir duobeles, todėl dantys yra apsaugomi nuo bakterijų ir angliavandenių, bei užkertamas kelias maisto likučių ir apnašų kaupimuisi.

Kaip atliekamas dantų silantavimas?

Svarbu žinoti, kad silantais yra dengiami tik sveiki nuolatiniai krūminiai dantys. Dantų
silantavimas yra visiškai neskausminga ir greitai atliekama procedūra. Pirmiausia yra nuvalomas dantų paviršius, tuomet jis apdorojamas specialia pasta ir padengiamas silantais. Po atliktos procedūros praėjus 3 mėnesiams odontologijos klinikoje reikės apsilankyti pakartotinai: šio vizito metu bus įvertinama dantų būklė, o prireikus silantavimo procedūra gali būti pakartojama.

Kokie yra svarbiausi silantų privalumai?

Silantai yra slidi medžiaga, todėl bakterijoms bus sunkiau prisitvirtinti prie dantų paviršiaus.
Taikant šį dantų apsaugos metodą ėduonies riziką galima sumažinti net iki 80 procentų, todėl dantys kur kas ilgiau išliks sveiki. Nors kartais baiminamasi, kad silantai bus pernelyg pastebimi, tačiau dėl to nerimauti tikrai neverta: silantus galima pastebėti tik labai atidžiai apžiūrėjus dantis.

Po dantų padengimo silantais

Silantų iškritimo tikimybė yra didžiausia tik pirmuosius tris mėnesius, todėl praėjus šiam laiko
tarpui vertėtų apsilankyti odontologijos klinikoje. Statistika rodo, kad pirmuosius metus išsilaiko maždaug 90 procentų uždėtų silantų, todėl toks dantų apsaugos būdas gali būti laikomas tikrai efektyviu. Dantų silantavimas odontologijos praktikoje yra taikomas jau daugiau nei 40 metų: per šį laikotarpį buvo atlikta daugybė tyrimų, kurie užtikrino, kad procedūra yra tikrai saugi. Tai yra viena efektyviausių ir, žinoma, viena pigiausių dantų apsaugos būdų, tad tikrai verta pasvarstyti apie šios procedūros atlikimą.

Ką dar svarbu žinoti apie dantų silantus?

Nors kartais manoma, kad padengus dantis silantais nebereikia naudoti priemonių, sudėtyje turinčių fluoro, tačiau tai nėra tiesa. Priemonės su fluoru yra veiksmingiausios tada, jei yra naudojamos ant lygaus dantų paviršiaus, tad tuomet, jei atlikus dantų silantavimą bus naudojamos priemonės su fluoru, tai galės dar labiau padidinti dantų apsaugą nuo ėduonies.