Profesionali burnos higiena

doctor doing professional hygiene service

Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena – tai kietųjų, minkštųjų ir pigmentinių dantų apnašų valymas rankiniais bei mašininiais instrumentais. Profesionalios burnos higienos procedūrų kompleksas leidžia išlaikyti sveikus dantis ir dantenas, taip pat sumažinti rimtų dantų ligų riziką.

Profesionalios burnos higienos etapai

Šios procedūros metu pašalinami dantų akmenys, kurie kaupiasi ir sukietėja ant dantų paviršiaus dėl netinkamo dantų valymo ir sunkiai šepetėliais pasiekiamų vietų. Taip pat nuo dantų paviršiaus pašalinamos nusistovėjusios pigmentinės dėmelės. Tai leidžia dantims įgyti gražią ir natūralią spalvą. Po profesionalios burnos higienos procedūrų jaučiamas šviežumas burnoje, emalio paviršius tampa stiprus ir lygus, atsikratoma blogo burnos kvapo.

1 – Kietųjų apnašų šalinimas ultragarsiniu aparatu

Dantų akmenys susikaupia ant dantų ar protezų paviršiaus, tarpdančiuose ir dantenų vietose, kurios sunkiai pasiekiamos dantų šepetėliais. Dantų akmenys – tai patraukli vieta kauptis bakterijoms, kurios dažnai tampa dantenų uždegimo, periodontito ir karieso atsiradimo priežastimi. Todėl profesionalios burnos higienos metu kietosios apnašos yra pašalinamos ultragarsiniu skaleriu, kuris nuima juos vibruodamas. Dantų akmenų šalinimas ultragarsiniu aparatu yra saugi ir neskausminga procedūra. Tai – puiki alternatyva kitiems, mechaniniams arba cheminiams kietųjų apnašų šalinimo būdams.

2 – Pigmentinių apnašų šalinimas smėliasrove

Pigmentinės apnašos susidaro ant dantų paviršiaus dėl dažančio maisto (arbatos, kavos, limonadų) vartojimo ar kitų priežasčių. Profesionalios burnos higienos metu pigmentinės dalelės pašalinamos naudojant pažangią oro srauto įrangą „Air Flow“. Dantų valymas „Air Flow” – tai procedūra, kurios metu iš vandens, oro ir specialių sodos miltelių susidedanti smėliasrovė, specialiu prietaisu purškiama ant dantų paviršiaus. Pigmentines nuosėdas smėliasrovė pašalina ir nuo dantų paviršiaus, ir tarpdančiuose. „Air Flow“ valymas yra neskausmingas, nepažeidžiantis emalio paviršiaus. Po valymo dantys tampa šviesesni, bei burnoje juntamas malonus šviežumas.

3 – Dantų poliravimas su pasta

Paskutinis profesionalios burnos higienos etapas – dantų poliravimas ir mineralų aplikacija. Dantys yra kruopščiai nupoliruojami pasta, specialiais šepetėliais su guminėmis poliravimo galvutėmis ir diskeliais. Dantų paviršius išlyginamas, tampa glotnus ir blizgus. Po poliravimo procedūros ant dantų paviršiaus aplikuojami mineralais praturtinti kremai ir fluoras. Jie sustiprina emalio paviršių, padidina atsparumą rūgščių poveikiui ir kariesui.

Ar tikrai žinote, kaip puoselėti savo šypseną? Individualios burnos higienos mokymai po procedūros.

doctor providing consultation

Po profesionalios burnos higienos procedūros burnos higienistas:

 • Įvertins dantų ir dantenų būklę
 • Parodys problemines vietas
 • Duos patarimus dėl asmens burnos higienos priežiūros
 • Individualiai parinks burnos higienos priežiūros priemones

Kodėl profesionali burnos higiena yra svarbi

model of full dentures

Kad ir kaip kruopščiai būtų valomi dantys, nedidelis apnašų kiekis gali likti dantų vagelėse, tarpdančiuose, prie galinių krūminių dantų ir kitose dantų valymo priemonėmis sunkiai pasiekiamose vietose. Ilgainiui apnašos sukietėja, pradeda formuotis dantų akmenys. Dantų akmenys ne tik gadina dantų išvaizdą, bet ir tampa puikia terpe kauptis bakterijoms, kurios ardo dantų emalį. Dantų emalio pažeistose vietose susiformuoja skylė, atsiranda kariesas. Kietosios apnašos taip pat neretai turi įtakos dantenų uždegimui ir kraujavimui. Šių problemų galima išvengti pašalinus dantų akmenis profesionalios burnos higienos metu.

Profesionali burnos higiena yra viena svarbiausių ir efektyviausių profilaktinių dantų apsaugos priemonių. Reguliarus profesionalios burnos higienos atlikimas užtikrina didesnį atsparumą kariesui ir dantenų ligoms, padeda atsikratyti blogo burnos kvapo ir palaikyti estetinį dantų patrauklumą. Profesionali burnos higiena taip pat dažnai yra reikalinga prieš atliekant kitas odontologines procedūras – dantų balinimą, protezavimą, periodontologinį gydymą ir kt.

Kokios būna netinkamos burnos higienos laikymosi pasekmės

Blogai laikantis asmens burnos higienos, taip pat reguliariai arba apskritai neatliekant profesionalios burnos higienos procedūros, ant dantų paviršių besikaupiančios kietosios apnašos neretai tampa rimtų dantų ir dantenų ligų priežastimi:

 • Karieso (dantų ėduonies)
  Kariesas gali sukelti dantų skausmą, padidinti dantų jautrumą, bei, ilgai negydant, negrįžtamai sugadinti dantį. Karieso gydymas reikalauja dantų plombavimo.
 • Periodonto ligų
  Ant dantų paviršiaus besikaupiančios apnašos gali tapti dantenų kraujavimo, paraudimo, uždegimo, bakterinio gingivito priežastimi. Ilgai nešalinant apnašų, jos gali sunaikinti dantenų audinį, tirpinti kaulą ir galiausiai tapti danties netekimo priežastimi. Atsiradus dantenų ligoms yra būtinas periodontologinis gydymas.
 • Pulpito
  Pulpa – tai centrinė danties dalis sudaryta iš kraujagyslių, nervų ir kitų minkštųjų audinių. Dantų ėduonies pažeidimas dėl blogų burnos higienos laikymosi įpročių gali sukelti pulpitą – bakterijų patekimą į danties pulpą ir jos uždegimą. Pulpito gydymas gali reikalauti endodontinio dantų šaknų kanalų gydymo.

Taigi, taisyklinga ir reguliari dantų higiena ne tik padeda palaikyti dantų ir dantenų sveikatą, bet ir išvengti brangaus gydymo bei protezavimo poreikio dėl rimtų odontologinių ligų pasekmių.

Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos higieną

Rekomenduojamas profesionalios higienos atlikimo dažnumas priklauso nuo įvairių faktorių – dantų akmenų ir pigmentinių apnašų susidarymo dažnumo, dantenų būklės, turimų periodonto ligų, breketų sistemų nešiojimo ir kt.

Pacientams, neturintiems nusiskundimų ir burnos ertmės ligų, profesionalios burnos higienos procedūrą rekomenduojama atlikti kas 6 mėn. Esant periodonto ligoms, rūkymo įpročiui, greitesniam kietųjų apnašų kaupimosi greičiui arba nešiojant breketus, procedūrą rekomenduojama atlikti kas 3–4 mėn.

Individualias rekomendacijas atlikti profesionalią burnos higieną (ir jos dažnumą) suteikia burnos higienistas konsultacijos metu.

Profesionali burnos higiena vaikams

a kid getting his teeth polished

Kol vaikui sukaks 8 metai, jo burnos higienos priežiūros įgūdžių beveik visada nepakanka tinkamai prižiūrėti dantis. Rekomenduojama, kad tėvai rūpintųsi vaiko dantų valymu, kol jis neišmoks rašyti, kadangi mažo vaiko rankų judesiams trūksta koordinacijos tinkamai naudotis dantų šepetėliu bei kitomis dantų priežiūros priemonėmis. Geriausias patarimas yra palaipsniui pratinti vaiką naudotis dantų šepetėliu ir užtikrinti, jog po savarankiško išvalymo dantys lieka švarūs.

Kaip ant nuolatinių, taip ir ant pieninių dantų laikui bėgant kaupiasi dantų akmenys. Jų susidarymo greitis labai priklauso nuo vaiko burnos higienos priežiūros. Dantų akmenų kaupimosi pasekmės – kariesas ir dėl jo kylantis skausmas gali trukdyti vaikui miegoti, mokytis, tinkamai maitintis, turėti neigiamos įtakos elgesiui. Vaikai gali vengti valyti skausmingą vietą šepetėliais, tuo dar labiau pagreitindami karieso plitimą. Anksčiau laiko iškritę arba pašalinti pieniniai dantys nepalaiko šalia augančių krūminių dantų, todėl gali tapti netinkamo sąkandžio ir kreivių dantų formavimosi priežastimi. Dėl to ateityje gali prireikti ilgalaikio ir sudėtingo ortodontinio gydymo.

Todėl vaikams taip pat yra svarbu reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną. Vaikų profesionalios burnos higienos metu kietosios apnašos yra pašalinamos rankiniais instrumentais. Tai užtikrina pieninių dantų paviršiaus saugumą. Po procedūros vaikai ir jų tėvai apmokomi tinkamos asmens burnos higienos priežiūros. Profesionali burnos higiena yra neskausminga ir efektyvi priemonė apsaugoti vaikų dantis nuo ėduonies. Reguliarus vaiko apsilankymas gydytojo odontologo kabinete skatina sveikatai naudingus įpročius nuo pat vaikystės.

Profesionali burnos higiena dėvint breketus

Ortodontinės konstrukcijos apsunkina burnos higienos priežiūrą. Tuomet atsiranda daugiau vietų, kurias sudėtinga pasiekti standartiniais dantų šepetėliais. Šiose vietose užstringa maisto likučiai, apnašos kaupiasi greičiau. Sukietėjusios jos virsta dantų akmenimis, kurie pasireiškia baltomis dėmėmis ir naikina emalį.

Nešiojant breketus rekomenduojama naudotis specialiomis dantų valymo priemonėmis – vieno danties šepetėliais, ortodontiniais tarpdančių siūlais ir tarpdančių šepetėliais. Taip pat profesionalios burnos higienos procedūrą rekomenduojama atlikti dažniau nei įprastai – kas 3–4 mėn. Kiekvieno paciento atvejis yra individualus, todėl sudaryti asmens burnos higienos priežiūros planą ir duoti patarimus geriausiai padės gydytojas odontologas konsultacijos metu.

Breketus nešiojantiems pacientams profesionalios burnos higienos procedūra atliekama kruopščiai ir atsargiai. Užtikrinama, kad jos metu naudojamos priemonės nepažeistų ortodontinių konstrukcijų bei jų laikančių klijų. Atlikti profesionalios burnos higienos procedūrą turint breketus – visiškai saugu.

Profesionali burnos higiena mūsų klinikoje

Mūsų klinikose dirba atsakingos, didelę darbo patirtį turinčios burnos higienistės. Profesionalios burnos higienos procedūroms atlikti naudojame tik pažangiausias ir efektyviausias priemones. Mes visada pasirūpiname, kad mūsų pacientai liktų patenkinti profesionalios burnos higienos kokybe.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kainoraštis

Suaugusiųjų
Profesionali burnos ertmės higiena89 €
Pakartotinė higiena 1 mėn laikotarpyje50 €
Retencinių klijų nuėmimas (po breketų nešiojimo)100 €
Dantų poliravimas50 €
Vaikų
Profesionali dantų higiena67-75 €
Fluoro aplikacija (visų dantų)35 €