Dantų balinimas

Pastaruoju metu dantų balinimas – tai visame pasaulyje sparčiai populiarėjanti procedūra. Be to, JAV odontologų asociacija (ADA) pripažino, kad dantų balinimas yra viena efektyviausių ir saugiausių procedūrų estetinėje odontologijoje (Kihn, 2007, ADA, 2010).

Kokias dantų balinimo priemones rinktis?

Balta šypsena visada suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, tačiau tikrai ne visi žmonės gali pasigirti natūraliai baltais dantimis. Dantys ima gelsti dėl amžiaus, vartojamų dažančių produktų, rūkymo, ir t.t. Laimei, dantų balinimas iš tiesų dažnose situacijose gali būti pačia palankiausia išeitimi, ir įvairių būdų, leidžiančių užtikrinti baltesnę šypseną, yra ne taip ir mažai. Taigi, kokias priemones vertėtų pasirinkti?

Dantų balinimas natūraliomis priemonėmis

Jau nuo seno dantys yra balinami įvairiomis liaudiškomis priemonėmis, kurių populiariausia – soda. Nors toks dantų balinimo metodas iš tiesų gali padėti pasiekti pastebimų rezultatų, tačiau reikėtų įvertinti ir galimas pasekmes, kurios neretai yra gana skaudžios. Balinimas soda gana dažnai lemia didelį dantų jautrumą, be to, gali būti pažeidžiamas dantų emalis. Kad taip nenutiktų, vertėtų rinktis švelnesnes priemones – pavyzdžiui, paskutiniu metu vis labiau populiarėja dantų balinimas kokosų aliejumi. Toks dantų balinimo būdas reikalauja šiek tiek kantrybės – šia priemone dantis rekomenduojama skalauti bent po 20 minučių per dieną, o rezultatai bus pastebimi nelabai greitai – maždaug po kelių savaičių. Vis dėlto, net ir tada, jei nepavyks pasiekti norimo rezultato, kokosų aliejus bus tikrai naudingas burnos gleivinės sveikatai.

Balinimas lazeriu arba kapomis

Šie du dantų balinimo metodai leidžia pasiekti geriausio ir greičiausio rezultato. Palanku yra tai, kad dantų balinimas lazeriu balta šypsena leidžia džiaugtis dar tą pačią dieną – jums tereikia apsilankyti klinikoje, kurioje yra siūloma tokia paslauga. Jei nuspręsite rinktis dantų balinimą kapomis, balinimo procesas bus ilgesnis – odontologijos klinikoje jums bus pagamintos specialios kapos, kurias ant dantų reikės užsidėti kasnakt (balinimas truks maždaug 5-7 dienas). Prieš balinant dantis visada rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną odontologo kabinete, nes tai padės pasiekti pačių geriausių rezultatų.

Nors šiandien dantų balinimo priemonių galime rasti iš tiesų daug, tačiau ne visas jas naudoti yra saugu. Jei svarstote išbandyti vieną ar kitą dantų balinimo būdą, visada rekomenduojama pirmiausia pasikonsultuoti su odontologu, kuris patars, ar tam tikras pasirinkimas yra saugus ir veiksmingas.

Profesionalus dantų balinimas tik specialistų rankose

Dantų balinimas skirstomas į dantų balinimą odontologo kabinete, vaikščiojimo ir namų balinimus. Profesionalus dantų balinimas yra atliekamas odontologo kedėje, naudojant įvairaus galingumo lazerius, UV ar LED lempas bei balinančiąsias medžiagas. Namuose dantų balinimas gali būti atliekamas individualių kapų pagalba arba naudojant specialias balinančiąsias juosteles, skaliklius, dantų pastas. Vaikščiojimo balinimas – tai negyvų dantų, kurie yra pakeitę savo spalvą, balinimas. Šios procedūros metu po šaknų kanalų gydymo danties vainike yra suformuojama ertmė, kuri pripildoma balinančia medžiaga ir hermetizuojama laikinu užpildu. Balinanti medžiaga yra keičiama kas keletą dienų iki kol pasiekiamas tenkinamas rezultatas.

Ką vertėtų žinoti prieš pirmą kartą balinant dantis?

 • Būtina apsilankyti pas odontologą ar burnos higienistą, aptarti balinimo galimybes, išgirsti rekomendacijas apie tai, kuris balinimo būdas Jums tinkamiausias.
 • Rinkitės žinomą, patikimą gamintoją bei nepamirškite laikytis nurodytų rekomendacijų.
 • Naudokite ne didesnį kaip 6 % vandenilio arba 16% karbomido peroksido balinimo gelį.
 • Skirtingi balinimo metodai lemia skirtingą balinimo rezultatą.
 • Kuo mažiau vartosite dažančių produktų, nerūkysite – tuo ilgiau džiaugsitės baltais dantimis.

Veiksniai, turintys įtakos dantų spalvos pokyčiams:

 • Genetika
 • Amžius
 • Maistas ir gėrimai
 • Žalingi įpročiai
 • Ligos ir jų gydymas (spindulinis gydymas, chemoterapija)
 • Antibiotikai ir kiti medikamentai (pvz., tetraciklinas, antihistamininiai vaistai, antidepresantai, geležies preparatai)
 • Prasta burnos higiena

  Dantų balinimas lazeriu mūsų klinikoje!

Philips ZOOM – naujos kartos efektyvi ir saugi profesionalaus dantų balinimo sistema

Džiaugiamės galėdami Jums pasiūlyti šiai dienai vieną populiariausių pasaulyje balinimo sistemų – Philips ZOOM.

Kodėl verta rinktis balinimą lazeriu?

Ši sistema ypatinga tuo, kad balina dentiną ir emalį, bet nepakeičia danties struktūros. Dantys gali išbalti net iki 8 atspalvių! Philips ZOOM balinimo gelio sudėtyje yra kalcio jonų, kurie stiprina dantis, užpildo mikrodefektus, emalis tampa švelnesnis ir blizgesnis, taip pat sumažėja dantų jautrumas, o esant pradinei karieso stadijai – procesas stabilizuojasi ir gali net pranykti. Be to, balinant dantis ZOOM sistema nepažeidžiami kietieji danties audiniai. Naudojant ZOOM lempą dantys nekaista, todėl tai visai nepavojinga ir nerviniam danties audiniui – pulpai.

Po balinimo 99 % žmonių nepatiria dantų jautrumo.

Dantis balinant pas odontologijos specialistą visi procedūros etapai atliekami saugiai, profesionaliai ir rezultatas matomas jau po valandos!

Su Philips ZOOM lazeriu – net iki 8 atspalvių baltesni dantys per 1 valandą!

Po balinimo 99 % žmonių nepatiria dantų jautrumo.

Dantis balinant pas odontologijos specialistą visi procedūros etapai atliekami saugiai, profesionaliai ir rezultatas matomas jau po valandos!

Philips ZOOM balinimo gelio sudėtyje yra 6 proc. vandenilio peroksido, todėl produktas atitinka naujausią Europos Sąjungos direktyvą (2012 m.). Be to, naudojant ZOOM WhiteSpeed LED lempą, dantys tampa iki 50 proc. baltesni nei balinant su kito tipo lempa (Ontiveros, 2009).

Breketai | Burnos higiena | Dantų balinimas | Dantų protezavimas | Ortodontinis gydymas | Estetinis dantų plombavimas | Vaikų dantų gydymas