Dantų protezavimas


Dantų protezavimas taikomas tuomet kai dantų pažeidimai yra ganėtinai dideli ir įprastas plombavimas jau negali pagelbėti. Protezavimas yra būtinas netekus danties, kai jį stipriai pažeidžia ėduonis, dėl traumos ar ligos, kuomet jo jau nebegalima atkurti plombinėmis medžiagomis. Nesvarbu, ar turi būti restauruojami krūminiai dantys, ar priekiniai – odontologas visada parinks tinkamiausią sprendimą.

Dantų protezavimo pagrindiniai tikslai

Dantų protezavimo pagrindiniai tikslai – pašalinti danties defektus atstatant kramtymo funkciją ir estetiką. Nesvarbu, ar turi būti restauruojami krūminiai dantys, ar priekiniai – odontologas visada parinks tinkamiausią sprendimą.

Dantų protezavimo nauda yra neabejotina. Visų pirma, atstatoma kramtymo funkcija bei pagerinama estetinė išvaizda. Žmogus gali drąsiai valgyti ir neslėpti šypsenos. Atsistato minkštieji audiniai- lūpos neatrodo „sukritusios”, sumažėja raukšlių, todėl paciento veidas automatiškai atjaunėja. Be to, pagerėja fonetika- lengviau kalbėti, tarti žodžius. Pagerėja paciento psichinė ir emocinė būklė. Jis gali drąsiau bendrauti su žmonėmis, labiau pasitiki savimi.

Pagrindiniai dantų protezų tipai:

• fiksuoti protezai (vainikėliai, daliniai vainikėliai, tiltai)- fiksuojami prie likusių danties audinių ar implantų.
• išimami daliniai protezai (plokštelės, lanko atraminiai protezai)- skirti pacientams, kurie neteko kelių dantų kažkuriame dantų lanke.
• išimami pilni protezai- skirti pacientams, kurie neteko visų dantų (plokštelės, lanko atraminiai protezai).

Dantų vainikėliai

Šis dantų protezavimo būdas yra pats populiariausias. Vainikėliai gali būti naudojami tada, kai protezavimas atliekamas ant implantų ar ant natūralių dantų. Palanku tai, kad šie dantų protezai atrodo labai natūraliai, ir pacientai gali rinktis medžiagas, iš kurių protezai pagaminti (metalo keramikos protezai yra pigesni, tačiau cirkonio oksido keramikos protezai atrodo kur kas natūraliau).

Laminatės

Toks dantų protezavimas pasiteisina tada, kai siekiama pagražinti priekinius dantis. Tai yra plonos porceliano plokštelės, kurios fiksuojamos ant priekinių dantų, ir padeda maskuoti įvairius dantų trūkumus (spalvos pokyčius, nuskilimus, ir t.t.) Dantų laminatės puikiai tinka ir tada, kai siekiama pakeisti dantų formą.

Dantų tilteliai

Toks dantų protezavimo metodas buvo itin populiarus anksčiau, tačiau dabar dažniau pasirenkamos kitos galimybės. Dantų tilteliai yra fiksuojami tarp šalia esančių nušlifuotų dantų, kurie turi būti sveiki ir pakankamai tvirti. Paprastai tokie protezai tarnauja iki 15 metų.

Išimami dantų protezai

Toks dantų protezavimas pigiausias, tačiau pacientams sudaro daugiausiai nepatogumų. Tokie protezai gali būti dviejų tipų – išimamos plokštelės arba lanko atramos protezai. Toks protezavimo būdas gali būti taikomas tada, kai siekiama pigiausio sprendimo, tačiau svarbu įvertinti, kad išimami protezai gali sukelt nepatogumų valgant ar kalbant.

Dantų užklotai

Ši galimybė itin palanki tada, kai paciento krūminiai dantys yra nusidėvėję. Toks protezavimo būdas padeda apsaugoti dantis nuo tolimesnių pažeidimų bei užtikrina ilgesnę natūralių dantų tarnavimo trukmę. Toks dantų protezavimas tinkamas ir tada, kai norima išspręst tam tikras sąkandžio problemas.

Taigi, įvairių pasirinkimo galimybių yra tikrai daug. Jei norite atrasti tinkamiausią protezavimo būdą, tiesiog kreipkitės į odontologą, kuris įvertins jūsų dantų būklę, ir patars, koks sprendimas gali labiausiai pasiteisinti.

Kodėl verta apsilankyti Mackevičių odontologijos šeimos klinikoje?

Mūsų klinikoje Jums pasiūlysime aukščiausios kokybės protezus, pagamintus iš bemetalės keramikos, cirkonio oksido keramikos, metalo keramikos. Atliekame visas protezavimo paslaugas (įklotai, užklotai, laminatės, vainikėliai, daliniai ir pilni išimami protezai, lanko atraminiai protezai, protazavimas ant implantų).

Šiuo metu vis dažniau yra siūloma protezuoti dantis cirkonio oksido keramika. Labaratoriniai testai atskleidė, kad cirkonio pagrindu pagamintų protezų atsparumas lūžiui yra 1000- 1300 Mpa, tuo tarpu bemetalės keramikos atsparumas lūžiui siekia tik apie 550 Mpa. Cirkonio oksido keramika yra tikras išsigelbėjimas alergiškiems metalui žmonėms.
Cirkonio keramikos skaidrumas ir estetika žymiai lenkia metalo keramiką. Ji nėra peršviečiama ir gali blokuoti metalinius kaiščius, labai tamsius dantis, pakeitusius spalvą dėl vartotų medikamentų ( pvz.tetraciklininiai dantys), negyvus ar dėmėtus dantis.