Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena – tai dantų akmenų ir apnašo valymas rankiniais bei mašininiais instrumentais. Pirmiausia nuo dantų paviršių yra nuvalomas apnašas ultragarsiniu skaleriu, vėliau- rankiniais instrumentais. Pabaigoje dantys yra poliruojami pasta bei, naudojant smėliasrovę, pašalinimas pigmentinis apnašas; aplikuojami ant dantų paviršių mineralais praturtinti kremai. Pacientai apmokomi individualios burnos higienos.

Priklausomai nuo periodonto būklės, profesionali burnos higiena turėtų būti atliekama 1-2 k. / metus (sveikas periodontas) arba kas 3-4 mėn. (esant periodonto patalogijai).

Burnos higiena – paprasta, bet labai svarbi procedūra

Profesionali burnos higiena, atliekama odontologo kabinete, yra viena svarbiausių profilaktinių priemonių, leidžiančių apsaugoti dantis bei dantenas nuo galimų ligų. Šią procedūrą rekomenduojama atlikti du kartus per metus, nes tokiu būdu sveiki dantys bus išsaugomi kur kas ilgiau.

Kodėl profesionali burnos higiena yra tokia svarbi?

Kasdieninės burnos priežiūros nepakanka – kad ir kaip kruopščiai būtų valomi dantys, tačiau visų dantų apnašų panaikinti nepavyksta, o ilgainiui ima formuotis ir dantų akmenys. Dantys gali įgauti gelsvą atspalvį, tapti šiurkštūs ir prarasti natūralų spindesį. Jei burnos higiena nėra atliekama laiku, tokiu atveju ima vystytis kariesas, gali atsirasti uždegimas, galimas prastas burnos kvapas. Reguliarūs vizitai pas odontologą viso to gali padėti išvengti, be to, jei bus pastebimi tam tikri pakitimai, dantų gydymas bus paprastesnis ir trumpesnis.

Kaip atliekama burnos higiena?

Vizito pradžioje apžiūrimi paciento dantys ir įvertinama jų būklė;
Specialiais instrumentais pašalinami ant dantų susikaupę akmenys;
Nuvalomos maisto likučių, kavos, arbatos ir tabako apnašos;
Dantys nupoliruojami, kad jų paviršius taptų lygesnis ir blizgesnis;
Paciento pageidavimu gali būti parenkamos tinkamiausios burnos priežiūros priemonės, taip pat gali būti susitariama dėl kito vizito.
Galite būti tikri, kad šios procedūros metu nejausite skausmo ir kitų nemalonių pojūčių. Paprastai burnos higienos atlikimas trunka 30-60 minučių.

Ką dar svarbu žinoti?

Burnos higiena turi būti atliekama ne tik suaugusiesiems, bet taip pat ir vaikams. Pirmasis vizitas pas higienistą turėtų įvykti išdygus nuolatiniams dantims;
Nors nėščiosioms nėra rekomenduojamos sudėtingos odontologinės procedūros, tačiau burnos higiena yra būtina. Nėštumo metu dantys gali tapti lengviau pažeidžiami, todėl labai svarbu apsilankyti pas higienistą;
Burnos higiena yra svarbi ir tada, jei pacientui buvo atliktas ortodontinis gydymas. Apnašos ir akmenys formuojasi ne tik ant natūralių, bet taip pat ir ant dirbtinių dantų. Jei ortodontinis gydymas dar tik planuojamas, prieš tai visada patariama atlikti burnos higieną.
Taigi, labai svarbu bent kartą į pusmetį apsilankyti pas odontologą, kuris ne tik įvertins bendrą dantų būklę, bet taip pat atliks profesionalią burnos higieną.